Připravujeme novou stránku pro OCR PARK!
OCR park Čelákovice
Díky vstřícnému přístupu města Čelákovice jsme měli možnost navrhnout podobu nového OCR parku přímo na stadionu, kousek od našeho starého hřiště. Přijďte si potrénovat netradiční prvky na unikátní konstrukci kousek od centra Čelákovic!
a nespočet dalších možností využití s řadou úchopových prvků!
Základním prvkem celé konstrukce je 11 metrů dlouhý žebřík pro ručkování – tzv. monkey bar. Uprostřed je vložen prvek ve tvaru „A“ na kterém lze pohodlně trénovat stoupání i klesání při ručkování. Díky své délce je výborným nástrojem pro trénink úchopu a ručkování všemi technikami. Celá konstrukce je oproti běžným hřištím posazena do výšky (přes 2,5 m) což umožňuje ručkování i vyšším lidem bez odřených kolenou 🙂 a také díky tomu do celé délky lze pověsit různorodé úchopové prvky. Ale ani ti menšího vzrůstu nemusí zoufat – na důležitých místech jsou připraveny vyvýšené stupy, jako dopomoc k nástupu na překážky. Stejně tak neobvyklá je i šíře žebříku přes 1,5 metru, která zajišťuje pohodlné ručkování bez hrozby omlácení se o konstrukci.
Twister je takto ve veřejném prostoru naprosto unikátní překážkou – pokud ji někdo zná, tak pouze z OCR závodů. Opět se jedná o ručkovací překážku, tentokrát okořeněnou protáčením. Na závodech máš většinou jeden pokus a následuje hendikep… U nás si můžeš otestovat všechny možné způsoby zdolávání a vypilovat ten, který ti nejvíce vyhovuje!
Závodní označení „bender“ se používá pro překážku na které ručkuješ v převisu. Rozdílem proti Á segmentu žebříku je, že končí v otevřeném prostoru a lze tak například vyskákat s úchopem obouruč. Zvládneš to? A co takový muscle-up na vrcholu? 😉
Tak tohle už je trochu oříšek… Flying monkey opatří mezi pokročilé překážky, kdy je potřeba jistá úroveň obratnosti, síly a především mentální kontroly. Vodorovné tyče v takové vzdálenosti, že už nejde ručkovat, ale musíš skočit. U nás máme variantu pro pokročilé, kdy jsou od sebe tyče vzdálené něco kolem dvou metrů. Pokud už ses naučil tenhle způsob „létání“ na nějaké menší konstrukci, u nás ho posuneš zase o kus dál! Na druhou stranu začátečníci mají alespoň úžasně měkkou dopadovou plochu, kam se nemusíš bát hodit ani pořádný záda 😉
Rybí schůdky, neboli salmon ladder, jsou královskou disciplínou OCR sportu! Znáš je na příklad z Predator Race, kde patří k eliminačním překážkám… Pokud se je naučíš u nás, budou pro tebe na závodech hračkou. Máme o něco větší rozteč zubů, takže se naučíš pokročilou variantu. Tyč na skákání si můžeš přinést svou, nebo si ji zapůjčit na našem OCR Monkeys tréninku.
Zeď je takovou OCR klasikou, najdeš ji na všech závodech v různých provedeních, a výškách. Většině lidí nedělá problém, ale je dobré se naučit různé techniky zdolávání. Přeci jen je rozdíl potkat zeď na druhém kilometru krátkého závodu, nebo na 47. km 🙂
Základní balanční překážka – ideální pro nácvik rovnováhy. Pokud ji zvládneš ve standardní verzi, můžeš si ji ztížit všemožnými způsoby. Přidáním závaží, chůzí pozpátku, zavřením očí apd…
Hrazdy máme v několika výškách. Umožňují základní nácvik úchopu, ale třeba i výmyku.
Z boku konstrukce máme připraveny díry na kolíky. Můžeš si přinést svoje, nebo vyzkoušet s námi na OCR Monkeys tréninku.
Druhá polovina konstrukce má místo děr na kolíky naopak PINy, na kterých můžeš trénovat ručkování s kruhy. Umíš jen jeden způsob, nebo dokážeš techniku střídat? 😉
Potřebuješ si někam pověsit lano na šplh? Tak tohle je to správné místo! Stejně tak se hodí pro všechny výškové překážky typu Flying PINs, UFO, visutý žebřík,…