Tréninky

Momentálně máme pravidelně 3 typy tréninků.

 1. úterní OCR rozběh, trénink a jóga
  Každé úterý na tebe čeká 50 min rozběhu venku, následně 50 min kruhového tréninku v tělocvičně a 30 min dynamické jógy nakonec. Není povinné být účastníky všech tří částí, ale silně to doporučujeme. Trénink je totiž sestavován jako celek 😉 Všechny bloky začínají v tělocvičně u Friga v Kostelní 42.

 2. čtvrteční OCR výběh 
  Skvělá možnost společně se proběhnout 😉 Trénink je určen jak pro zkušené běžce, tak pro ty, kteří chtějí začít s během. Délka tréninku je vždy volena podle výkonnosti běžců, kteří dorazí 🙂 Neboj, nikde tě nenecháme ani nás nebudeš zdržovat! Počítej s tím, že si běh vždy proložíme nějakým cvičením a když bude teplo tak i plaváním. Sraz je vždy na náměstí u radnice! 

 3. čtvrteční OCR Monkeys
  Jednou za měsíc ve čtvrtek nejdeme běhat, ale nastěhujeme se na jedno z workoutových hřišť. Pověsíme si všemožné ručkovací pomůcky, lana, slack-line atd…Místo konání je vždy uvedeno na FB v události.

Stačí opravdu málo! Každý trénink má svou vlastní událost na našem Facebooku www.facebook.com/ocrcelakovice  Tam klikni na “Zúčastním se” a pak prostě přijď 😉

Na outdoor mějte vždy věci na převlečení! Pravidelně se při tréninku namočíme nehledě na roční období a teplotu 😉

Na indoor část si vezměte pití a dva ručníky. Protože v tělocvičně je koberec, není nutnost mít boty. Jelikož nevzpíráme těžké váhy, je naopak žádoucí cvičit alespoň občas na boso. 

Je možné je platit jednotlivě, nebo si pořídit permici. Platba se posílá pouze na účet, hotovost nebereme 🙂 Každý člen má svůj variabilní smybol – dodržujte prosím 3-místný tvar (xxx). Pokud svůj VS nemáš, napiš nám! Do poznámky k platbě napiš text “Členský příspěvek” – nic víc, nic míň 🙂 Číslo účtu pro platbu je 2401544374/2010

Jednotlivý vstup je za 110,- Kč a platí se vždy v pondělí před tréninkem.

Permice platí na kalendářní měsíc, jeden trénink vychází na 80,- Kč a platí se v pondělí před prvním tréninkem, kterého se v měsíci zúčastníš 😉 Celková cena měsíční permice se odvíjí od počtu úterků v měsíci. 

Jsou! Ale nejsou nezvládnutelné 😉 Určitě si při nich mákneš, možná i sáhneš na svoje dno. Vždy je ale trénink koncipovaný tak, aby ho zvládli všichni! Nemusíš se bát, že ti utečeme, že nebudeš stíhat cvičit, že bys někoho zdržoval/a. A neboj – ještě nám nikdo na tréninku neumřel. .. 

Rozhodně neplatí, že všichni, kdo chodí na tréninky, musí s námi jezdit na jakékoliv závody! Budeme rádi pokud to někdy zkusíš, ale určitě to není povinností 😉 


Závody

Každá série závodů si své obtížnosti značí jinak. Nejčastěji ale běháme Spartana a Predator Race a ti to mají řazeno od nejlehčího k nejtěžšímu následovně:

Spartan své závody dělí na:

 • Sprint
 • Super
 • Beast
 • Ultra

Predator Race má zase:

 • Dril
 • Brutal 
 • Masakr

Reálně nejnižší obtížnost zvládne úplně každý i bez tréninku. Ale doporučujeme trénovat na všechny úrovně 😉 

Na většinu závodů se nám podaří dát dohromady velký tým, někdy máme i domluvenou spolupráci a dosáhneme tak na lepší ceny. Pokud chceš startovat s námi a hájit tak barvy OCR Čelákovice, vyber si nějaký závod z přehledu a vždy se registruj přes náš formulář.  

Nebudeš! I kdyby jsi celý závod jen odešel chůzí, všude absolvovat hendikep a byl poslední – nemusíš se bát, že budeš někomu něco kazit. Pro týmové výsledky se vždy berou v různé formě jen časy prvních čtyřech. Takže maximálně na závodech můžeš zvítězit sám nad sebou 😉 

Pokud se již zakoupeného závodu nemůžeš zúčastnit, dá se registrace převést na někoho jiného. Je na tobě si najít kupce a vyřídit si s ním platbu. Jakmile se vypořádáte mezi sebou, zase použiješ náš formulář. Vyplníš tam údaje kupujícího (nebo mu přepošleš odkaz na formulář, ať si to vyplní sám). Tentokrát je ale do kolonky “Poznámka” potřeba uvést za koho je náhradou. 

Spartan má přeregistrace zpoplatněné 130,- Kč při online změně, která je možná vždy do úterý před závody. Pokud to nestihneš, musí si přeregistraci vyřídit na místě kupující a potřebuje k tomu od tebe vytištěný potvrzující mail o registraci. Na místě už je poplatek cca 250,- Kč.

Predator Race umožňuje přeregistraci online zdarma zpravidla do čtvrtka týden před závody. Následně je to možné provést za poplatek 100,- Kč na místě. K tomu kupující potřebuje email s vaším souhlasem o převodu.

Spartan nabízí možnost poskládat si tzv. trifectu. O co jde? Po doběhnutí závodu dostaneš medaili, na které visí i třetinka. Pokud zvládneš odběhnout všechny 3 základní obtížnosti, poskládáš si z nich právě onu Trifectu – takovou velkou medaili 😉 

Pokud 3 základní obtížnosti zvládneš během roku odběhnout vícekrát, máš nárok na tzv. “multi trifectu” (double, triple,….). Tu už si neskládáš sám, ale dostaneš speciální medaili od Spartanu. Jak se k ní dostaneš? 

V CEU regionu si musíš požádat před formulář, který najdeš na oficiálních stránkách. Mimo CEU ti stačí udržovat aktuální účet na Athlinks.


Týmové oblečení

Pokud se ti líbí naše týmové oblečení a rád bys ho taky nosil na tréninky, závody nebo si pořídil nějaké volnočasové s naším logem, stačí si vybrat na našem “e-shopu” (není to klasický komerční obchod – jde pouze o systém pro sumarizaci objednávek pro zprostředkování společného nákupu). Proto některé věci (převážně oblečení) objednáváme hromadně několikrát do roka a vždy je na to vypsána událost na FB.  

Přímo u oblečení je vždy přiložená tabulka velikostí. Nicméně pokud chceš mít jistotu, je nejlepší říct někomu na tréninku, ať ti půjčí na zkoušku tvou velikost.