Tréninky

Momentálně máme pravidelně 3 typy tréninků.

 1. úterní OCR rozběh
  Každé úterý na tebe čeká 50 min rozběhu venku, kde protáhneme kromě nohou i ruce. Můžeš se těšit na různé pohybové hry a týmové úkoly.

 2. úterní OCR trénink a jógové protažení
  Po rozběhu následuje 50 min kruhového tréninku v tělocvičně a 30 min dynamické jógy nakonec. Není povinné být účastníky všech tří částí, ale silně to doporučujeme. Trénink je totiž sestavován jako celek 😉 Všechny bloky začínají v tělocvičně u Frigosů v Kostelní 42.

 3. čtvrteční OCR výběh
  Skvělá možnost společně se proběhnout 😉 Trénink je určen jak pro zkušené běžce, tak pro ty, kteří chtějí začít s během. Délka tréninku je vždy volena podle výkonnosti běžců, kteří dorazí 🙂 Neboj, nikde tě nenecháme ani nás nebudeš zdržovat! Počítej s tím, že si běh vždy proložíme nějakým cvičením a když bude teplo tak i plaváním. Sraz je vždy na náměstí u radnice!

 4. čtvrteční OCR Monkeys
  Jednou za měsíc ve čtvrtek nejdeme běhat, ale nastěhujeme se na jedno z workoutových hřišť. Pověsíme si všemožné ručkovací pomůcky, lana, slack-line atd…Místo konání je vždy uvedeno na FB v události.

 5. nedělní OCR jóga
  Dvakrát do měsíce se můžeš těšit na 90 min pořádné jógy! Celá lekce je vedená s důrazem na zdravý pohyb a správné provedení cviků. 

  Každý trénink má svou vlastní událost na našem Facebooku www.facebook.com/ocrcelakovice  Tam klikni na “Zúčastním se” a pak prostě přijď 😉

  ============== Od ledna 2020 ==============

  Na trénink je vždy potřeba přihlásit se v našem rezervačním systému . Na tréninky, které jsou zdarma se lze přihlásit rovnou.

  Placené tréninky je nutné do hodiny od rezervace uhradit. Máte dvě možnosti úhrady – buď jednorázově kartou, nebo pomocí kreditů. Kredity si do rezervačního systému můžete kupovat po balíčcích a ušetřit díky tomu! Rezervaci lze stornovat do 2 hodin před začátkem tréninku. 

  Na outdoor mějte vždy věci na převlečení! Pravidelně se při tréninku namočíme nehledě na roční období a teplotu 😉

  Na indoor část si vezměte pití a dva ručníky. Protože v tělocvičně je koberec, není nutnost mít boty. Jelikož nevzpíráme těžké váhy, je naopak žádoucí cvičit alespoň občas na boso. 

  Je možné je platit jednotlivě, nebo si pořídit permici. Platba se posílá pouze na účet, hotovost nebereme 🙂 Každý člen má svůj variabilní smybol – dodržujte prosím 3-místný tvar (xxx). Pokud svůj VS nemáš, napiš nám! Do poznámky k platbě napiš text “Členský příspěvek” – nic víc, nic míň 🙂 Číslo účtu pro platbu je 2401544374/2010

  Jednotlivý vstup je za 110,- Kč a platí se vždy v pondělí před tréninkem.

  Permice platí na kalendářní měsíc, jeden trénink vychází na 80,- Kč a platí se v pondělí před prvním tréninkem, kterého se v měsíci zúčastníš 😉 Celková cena měsíční permice se odvíjí od počtu úterků v měsíci. 

  ============== Od ledna 2020 ==============

  Na trénink je vždy potřeba přihlásit se v našem rezervačním systému . Viz bod “Co musím udělat, abych mohl přijít?”

  Nabíjením kreditů získáte nejlepší ceny za trénink. 

  Jsou! Ale nejsou nezvládnutelné 😉 Určitě si při nich mákneš, možná i sáhneš na svoje dno. Vždy je ale trénink koncipovaný tak, aby ho zvládli všichni! Nemusíš se bát, že ti utečeme, že nebudeš stíhat cvičit, že bys někoho zdržoval/a. A neboj – ještě nám nikdo na tréninku neumřel. .. 

  Rozhodně neplatí, že všichni, kdo chodí na tréninky, musí s námi jezdit na jakékoliv závody! Budeme rádi pokud to někdy zkusíš, ale určitě to není povinností 😉 


  Závody

  Každá série závodů si své obtížnosti značí jinak. Nejčastěji ale běháme Spartan a Predator Race a ti to mají řazeno od nejlehčího k nejtěžšímu následovně:

  Spartan své závody dělí na:

  • Sprint
  • Super
  • Beast
  • Ultra

  Celý víkend, kdy se běží všechny 3 základní obtížnosti se nazývá Trifecta weekend.

  Predator Race má zase:

  • Dril
  • Brutal 
  • Masakr

  Celý víkend, kdy se běží všechny 3 základní obtížnosti se nazývá Master weekend

  Reálně nejnižší obtížnost zvládne úplně každý i bez tréninku. Ale doporučujeme trénovat na všechny úrovně 😉 

  Na většinu závodů se nám podaří dát dohromady velký tým, někdy máme i domluvenou spolupráci a dosáhneme tak na lepší ceny. Pokud chceš startovat s námi a hájit tak barvy OCR Čelákovice, vyber si nějaký závod z přehledu a vždy se registruj přes náš formulář

  Během pár dní ti přijde email s pokyny k platbě. Pokud se tak nestane, podívej se do přehledu závodů, zda už tam vidíš své jméno. Někdy čekáme na naplnění týmu. Jestliže tam ale tvoje jméno ani po pár dnech není, neboj se nám ozvat na info@ocrcelakovice.cz 😉  

  Nebudeš! I kdyby jsi celý závod jen odešel chůzí, všude absolvoval hendikep a byl poslední – nemusíš se bát, že budeš někomu něco kazit. Pro týmové výsledky se vždy berou v různé formě jen časy prvních čtyřech. Takže maximálně na závodech můžeš zvítězit sám nad sebou 😉 

  Ano 🙂 Na všech závodech se snažíme startovat co nejdříve. Pokud tedy do poznámky v našem registračním formuláři nenapíšeš žádnou poznámku, registrujeme tě do první volné vlny (u Spartanu do STG vlny pokud jsi členem OCR Čelákovice). 

  Jestli máš speciální přání startovat v konkrétní vlně, je potřeba ho napsat do poznámky. Stejně tak pokud chceš s vybíhat s někým konkrétním. 

  Pokud se již zakoupeného závodu nemůžeš zúčastnit, dá se registrace převést na někoho jiného. Je na tobě si najít kupce a vyřídit si s ním platbu. Jakmile se vypořádáte mezi sebou, zase použiješ náš formulář. Vyplníš tam údaje kupujícího (nebo mu přepošleš odkaz na formulář, ať si to vyplní sám). Tentokrát je ale do kolonky “Poznámka” potřeba uvést za koho je náhradou. 

  Spartan má přeregistrace zpoplatněné 130,- Kč při online změně, která je možná vždy do úterý před závody. Pokud to nestihneš, musí si přeregistraci vyřídit na místě kupující a potřebuje k tomu od tebe vytištěný potvrzující mail o registraci. Na místě už je poplatek cca 250,- Kč.

  Predator Race umožňuje přeregistraci online zdarma zpravidla do čtvrtka týden před závody. Následně je to možné provést za poplatek 100,- Kč na místě. K tomu kupující potřebuje email s vaším souhlasem o převodu.

  Spartan nabízí možnost poskládat si tzv. trifectu. O co jde? Po doběhnutí závodu dostaneš medaili, na které visí i třetinka. Pokud zvládneš odběhnout všechny 3 základní obtížnosti, poskládáš si z nich právě onu Trifectu – takovou velkou medaili 😉 

  Pokud 3 základní obtížnosti zvládneš během roku odběhnout vícekrát, máš nárok na tzv. “multi trifectu” (double, triple,….). Tu už si neskládáš sám, ale dostaneš speciální medaili od Spartanu. Jak se k ní dostaneš? 

  V CEU regionu si musíš požádat před formulář, který najdeš na oficiálních stránkách. Mimo CEU ti stačí udržovat aktuální účet na Athlinks.

  Ano 😉 Někdy se stane, že na některý ze závodů jedeš sám, na jiný s námi. Při registraci přes nás, neuvidíš závod ve svém profilu na Spartan CEU registračních stránkách. Nemusíš se ale bát, že bys Trifectu nezískal 😉

  V CEU regionu stejně posíláš žádost a mimo se to řídí Athlinksem. Více informací najdeš v záložce “Jak si složím Trifectu?”.  


  Týmové oblečení

  Pokud se ti líbí naše týmové oblečení a rád bys ho taky nosil na tréninky, závody nebo si pořídil nějaké volnočasové s naším logem, stačí si vybrat na našem “e-shopu” (není to klasický komerční obchod – jde pouze o systém pro sumarizaci objednávek pro zprostředkování společného nákupu). Proto některé věci (převážně oblečení) objednáváme hromadně několikrát do roka a vždy je na to vypsána událost na FB.  

  Přímo u oblečení je vždy přiložená tabulka velikostí. Nicméně pokud chceš mít jistotu, je nejlepší říct někomu na tréninku, ať ti půjčí na zkoušku tvou velikost.