Tréninky

 1. Pondělní OCR Monkeys
  Každých 14 dní si v OCR parku na stadionu pověsíme všemožné ručkovací pomůcky, lana, vynosíme balanční pomůcky atd… Rozvíjíme mobilitu, stabilitu, orientaci v prostoru, zručnost a schopnost poradit si s překážkami.
  (OCR park na městském stadionu, ulice U Kapličky, )

 2. úterní Kruhový trénink
  V úterý si dáváme do těla 60 minutami nadupaných pohybem! Lekce má omezenou kapacitu na 15 osob pro lepší kontrolu provedení cviků. Dáme si krátkou rozcvičku a pak hurá na shazování kil, budování síly, učení se koordinace a navyšování mobility. To vše zdravou formou. Na výběr máš ze dvou časů – od 18:00 a od 19:15 .
  (tělocvična U Frigosů, Kostelní 42)

 3. čtvrteční OCR výběh
  Skvělá možnost společně se proběhnout 😉 Trénink je určen jak pro zkušené běžce, tak pro ty, kteří chtějí začít s během. Máme připravené 2 skupiny – rychlejší a pomalejší. Délka tréninku je vždy volena podle výkonnosti běžců, kteří dorazí 🙂 Neboj, nikde tě nenecháme, ani nás nebudeš zdržovat! Počítej s tím, že si běh vždy proložíme nějakým cvičením, a když bude teplo, tak i plaváním.
  (Čelákovická lávka přes Labe – Čelákovická strana)

 4. páteční ranní Kruhový trénink venku
  Pátek začínáme 60 minutami zdravého pohybu! Lekce má omezenou kapacitu na 15 osob pro lepší kontrolu provedení cviků. Dáme si krátkou rozcvičku a pak hurá na shazování kil, budování síly, učení se koordinace a navyšování mobility. To vše zdravou formou a na čerstvém vzduchu!
  (OCR park na městském stadionu, ulice U Kapličky, )

 5. nedělní Jóga
  Každou neděli se můžeš těšit na 75 min pořádné jógy! Celá lekce je vedená s důrazem na zdravý pohyb a správné provedení cviků.
  (tělocvična U Frigosů, Kostelní 42)

 6. nedělní Otužovačka
  Hned po józe vyrážíme na společnou otužovačku k jezeru Mezi mosty. Ve více lidech se ta voda zdá vždy teplejší 🙂
  (u rotundy, Na Stráni 1688)

Na trénink je vždy potřeba přihlásit se v našem rezervačním systému. Zároveň každý trénink má svou vlastní událost na našem Facebooku www.facebook.com/ocrcelakovice  tak tam můžeš dát „Zúčastním se“ ať i ostatní vidí, že dorazíš 🙂

Tréninky zdarma – tady ti stačí jen provést přihlášení v rezervačním systému a přijít.

Placené tréninky je nutné do hodiny od rezervace uhradit! Máš dvě možnosti úhrady – buď jednorázově kartou, nebo pomocí kreditů. Kredity si do rezervačního systému můžeš kupovat po balíčcích a díky tomu výrazně ušetřit! Rezervace lze stornovat pouze do nějakého času před samotným tréninkem – rozlišeno dle typu tréninku (najdeš v detailu své rezervace). 

Pokud platíš rezervaci i za někoho dalšího,  napiš jeho jméno do poznámky při registraci!

Na trénink je vždy potřeba přihlásit se v našem rezervačním systému . (viz bod „Co musím udělat, abych mohl přijít?“) Za tréninky, které jsou zdarma nemusíš platit nic 😉 U placených máš 2 možnosti:

Přímá platba – po přihlášení na konkrétní trénink ho můžeš rovnou zaplatit platební kartou přímo v rezervačním systému. Platíš tak nejvyšší cenu – trénink za 200 Kč tě stojí opravdu 200 Kč.

Kredity –  Druhou možností jsou předplacené kredity, které si do rezervačního systému můžeš kupovat po balíčcích a díky tomu výrazně ušetřit! Sám si v rezervačním systému vyber, který chceš balíček a rovnou ho kartou zaplať 😉 

Kolik zaplatíš  Kolik kreditů dostaneš Platnost kreditů
   120 Kč     120 kr.    ihned
   650 Kč    750 kr. 2 měsíce
1 200 Kč 1 500 kr. 4 měsíce
2 200 Kč 3 000 kr. 8 měsíců

Pokud nestíháš vyčerpat kredity do konce jejich platnosti, stačí si nabít další balíček a platnost „starých“ kreditů se prodlouží dle těch nově dobíjených 😉 Kolik stojí jednotlivé tréninky se můžeš podívat tady: 

Trénink  Počet kreditů
Kruhový trénink 200 kr.
OCR trénink a jóga 200 kr.
OCR výběh zdarma
OCR monkeys 120 kr.
OCR jóga 180 kr.

To znamená, že pokud si nabiješ například balíček za 2 200 Kč bude tě OCR trénink stát 147 Kč a OCR Monkeys jen 88 Kč 😉

Na Kruhový trénink si vezmi pití a dva ručníky. Protože v tělocvičně je koberec, není nutnost mít boty, a jelikož nevzpíráme extrémní váhy, je naopak žádoucí cvičit alespoň občas na boso. 

Na OCR výběh ti bude stačit mít to, co máš na sobě 😉 V letních měsících může být příjemné mít pitný režim v baťůžku. Pokud dojíždíš, měj věci na převlečení, ať si nenamočíš potahy! 🙂 Pravidelně se totiž při tréninku namočíme. Jelikož občas plaveme přes řeku, doporučujeme nebrat si sebou nevodotěsnou elektroniku.

Na Jógu si přines pití a dva ručníky. Podložku ti půjčíme 😉 

Leháro to není! Ale nejsou nezvládnutelné 😉 Určitě si při nich mákneš, ale vždy je trénink koncipovaný tak, aby ho zvládli všichni! Nemusíš se bát, že ti utečeme, že nebudeš stíhat cvičit, že bys někoho zdržoval. A neboj – zatím nám nikdo na tréninku neumřel 😀 

Ne. Účast na závodech není podmínkou pro účast na trénincích. Na druhou stranu budeme rádi, pokud to někdy zkusíš s námi 😉 


Závody

Každá série závodů si své obtížnosti značí jinak. Nejčastěji ale běháme Spartan a Predator Race a ti to mají řazeno od nejlehčího k nejtěžšímu následovně:

Spartan své závody dělí na:

 • Run (5km + lehčí trať)
 • Sprint (5km +)
 • Super (10km +)
 • Beast (21km +)
 • Ultra (50km +)

Celý víkend, kdy se běží všechny 3 základní obtížnosti se nazývá Trifecta weekend.

Predator Race má zase:

 • Dril (5km +)
 • Brutal (10km +)
 • Masakr (15km +)

Celý víkend, kdy se běží všechny 3 základní obtížnosti se nazývá Master weekend.

Reálně nejnižší obtížnost zvládne úplně každý i bez tréninku. Ale doporučujeme ti s námi natrénovat na všechny úrovně 😉 

Na většinu závodů se nám podaří dát dohromady velký tým, někdy máme i domluvenou spolupráci a dosáhneme tak na lepší ceny. Pokud chceš startovat s námi a hájit tak barvy OCR Čelákovice, vyber si nějaký závod z přehledu a vždy se registruj přes náš formulář

Během pár dní ti přijde email s pokyny k platbě. Pokud se tak nestane, podívej se do přehledu závodů, zda už tam vidíš své jméno. Někdy čekáme na naplnění týmu. Jestliže tam ale tvoje jméno ani po pár dnech není, neboj se nám ozvat na info@ocrcelakovice.cz 😉  

Nečekej ale na poslední den před zdražením. Vždy je dobré registrovat se u nás co nejdříve, ať víme jak velký tým budeme mít – podle toho máme pak nastavenou cenu. Navíc se může stát, že když vyplníš registraci den před zdražením, nestihneme ji udělat a budeš zbytečně platit vyšší cenu. 

Nebudeš! I kdyby jsi celý závod jen odešel chůzí, všude absolvoval hendikep a byl poslední – nemusíš se bát, že budeš někomu něco kazit. Pro týmové výsledky se vždy berou v různé formě jen časy prvních čtyřech. Takže maximálně na závodech můžeš zvítězit sám nad sebou 😉 

Ano 🙂 Na všech závodech se snažíme startovat co nejdříve. Pokud tedy do poznámky v našem registračním formuláři nenapíšeš žádnou poznámku, registrujeme tě do první volné vlny (u Spartanu do STG vlny pokud jsi aktivním členem OCR Čelákovice). 

Jestli máš speciální přání startovat v konkrétní vlně, je potřeba ho napsat do poznámky. To samé platí pokud chceš vybíhat s někým konkrétním. 

Pokud se již zakoupeného závodu nemůžeš zúčastnit, dá se registrace převést na někoho jiného. Je na tobě si najít kupce a vyřídit si s ním platbu. Jakmile se vypořádáte mezi sebou, zase použiješ náš formulář. Vyplníš tam údaje kupujícího (nebo mu přepošleš odkaz na formulář, ať si to vyplní sám). Tentokrát je do kolonky „Poznámka“ potřeba uvést, za koho je náhradou. 

Spartan má přeregistrace zpoplatněné 130,- Kč při online změně, která je možná vždy do úterý před závody. Pokud to nestihneš, musí si přeregistraci vyřídit na místě kupující a potřebuje k tomu od tebe vytištěný potvrzující mail o registraci. Na místě už je poplatek cca 250,- Kč. (Kvůli COVID situaci jsou poplatky dočasně zastaveny)

Predator Race umožňuje přeregistraci online zdarma zpravidla do čtvrtka týden před závody. Následně je to možné provést za poplatek 100,- Kč na místě. K tomu kupující potřebuje email s tvým souhlasem o převodu.

Spartan nabízí možnost poskládat si tzv. trifectu. O co jde? Po doběhnutí závodu dostaneš medaili, na které visí i třetinka. Pokud zvládneš odběhnout všechny 3 základní obtížnosti, poskládáš si z nich právě onu Trifectu – takovou velkou medaili 😉 

Pokud 3 základní obtížnosti zvládneš během roku odběhnout vícekrát, máš nárok na tzv. „multi trifectu“ (double, triple,….). Tu už si neskládáš sám, ale dostaneš speciální medaili od Spartanu. Jak se k ní dostaneš? 

V CEU regionu (Centrální a východní Evropa – v pojetí Spartanu jde o Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko) si musíš požádat před formulář, který najdeš na oficiálních stránkách. Mimo CEU ti stačí udržovat aktuální účet na Athlinks.

Ano 😉 Někdy se stane, že na některý ze závodů jedeš sám, na jiný s námi. Při registraci přes nás, neuvidíš závod ve svém profilu na Spartan CEU registračních stránkách. Nemusíš se ale bát, že bys Trifectu nezískal 😉

V CEU regionu stejně posíláš žádost a mimo se to řídí Athlinksem. Více informací najdeš v záložce „Jak si složím Trifectu?“.  

U každého z organizátorů to je trochu jiné. 

 • Spartan nabízí startovku k nahlédnutí od samého spuštění registrací. Na druhou stranu lidi z týmu zobrazuje na startovce až po zaplacení celého minimálního počtu lidí. Tedy pokud máme založený tým 15+, dokud nezaplatí startovné patnáctý člověk, na startovce se neuvidíš. Poté už ale můžeš sledovat všechny změny online. 

 • Predator Race publikuje startovní listinu až s blížícím se závodem, ale jen formě PDF. To v nějakých intervalech aktualizuje, ale neuvidíš na něm tedy změny online. 

 • Gladiator Race to má postavené trochu jinak – registruješ se tam sám přes svůj účet se slevovým kódem, který od nás dostaneš. Tam tedy stav registrace vidíš přímo ve svém profilu.

 • Excalibur Race má startovní listinu dostupnou online, jen díky intervalovým startům doplňuje startovní čas až v týdnu před závodem. 


Týmové oblečení

Pokud se ti líbí naše týmové oblečení a rád bys ho taky nosil na tréninky, závody nebo si pořídil nějaké volnočasové s naším logem, stačí si vybrat na našem „e-shopu“ (není to klasický komerční obchod – jde pouze o systém pro sumarizaci objednávek pro zprostředkování společného nákupu). Proto některé věci (převážně oblečení) objednáváme hromadně několikrát do roka a vždy je na to vypsána událost na FB.  

Přímo u oblečení je vždy přiložená tabulka velikostí. Nicméně pokud chceš mít jistotu, je nejlepší říct někomu na tréninku, ať ti půjčí na zkoušku tvou velikost.