Tréninky

Momentálně máme pravidelně 5 typů tréninků:

 1. úterní OCR rozběh
  Každé úterý na tebe čeká 50 min rozběhu venku, kde protáhneme kromě nohou i ruce. Můžeš se těšit na různé pohybové hry a týmové úkoly.

 2. úterní OCR trénink a jógové protažení
  Po rozběhu následuje v tělocvičně 50 min kruhového tréninku a 30 min dynamické jógy nakonec. Není povinné být účastníkem všech tří částí, ale silně ti to doporučujeme! Trénink je totiž sestavován jako celek 😉 Všechny bloky začínají v tělocvičně u Frigosů v Kostelní 42.

 3. čtvrteční OCR výběh
  Skvělá možnost společně se proběhnout 😉 Trénink je určen jak pro zkušené běžce, tak pro ty, kteří chtějí začít s během. Délka tréninku je vždy volena podle výkonnosti běžců, kteří dorazí 🙂 Neboj, nikde tě nenecháme, ani nás nebudeš zdržovat! Počítej s tím, že si běh vždy proložíme nějakým cvičením, a když bude teplo, tak i plaváním. Sraz je vždy na náměstí u radnice!
 4. čtvrteční OCR Monkeys
  Jednou za měsíc ve čtvrtek nejdeme běhat, ale nastěhujeme se na jedno z workoutových hřišť. Pověsíme si všemožné ručkovací pomůcky, lana, slack-line atd… Místo konání je vždy uvedeno v události.
 5. nedělní OCR jóga
  Každou neděli, kterou nebudeme na závodech, se můžeš těšit na 75 min pořádné jógy! Celá lekce je vedená s důrazem na zdravý pohyb a správné provedení cviků. Sleduj náš rezervační systém, nebo události na FB.

  Na trénink je vždy potřeba přihlásit se v našem rezervačním systému. Zároveň každý trénink má svou vlastní událost na našem Facebooku www.facebook.com/ocrcelakovice  tak tam můžeš dát “Zúčastním se” ať i ostatní vidí, že dorazíš 🙂

  Placené tréninky je nutné do hodiny od rezervace uhradit! Máš dvě možnosti úhrady – buď jednorázově kartou, nebo pomocí kreditů. Kredity si do rezervačního systému můžete kupovat po balíčcích a díky tomu výrazně ušetřit! Rezervaci lze stornovat do 2 hodin před začátkem tréninku 😉

  Pokud platíš rezervaci i za někoho dalšího,  napiš jeho jméno do poznámky při registraci!

  Na trénink je vždy potřeba přihlásit se v našem rezervačním systému . (viz bod “Co musím udělat, abych mohl přijít?”)

  Přímá platba – po přihlášení na konkrétní trénink ho můžeš rovnou zaplatit platební kartou přímo v rezervačním systému.

  Kredity –  Kredity si do rezervačního systému můžeš kupovat po balíčcích a díky tomu výrazně ušetřit! Sám si v rezervačním systému vyber, který chceš balíček a rovnou ho kartou zaplať 😉 

  Kolik zaplatíš  Kolik kreditů dostaneš Platnost kreditů
     150,- Kč    150 kr.    ihned
     650,- Kč    750 kr. 2 měsíce
  1 200,- Kč 1 500 kr. 4 měsíce
  2 200,- Kč 3 000 kr. 8 měsíců

  Pokud nestíháš vyčerpat kredity do konce jejich platnosti, stačí si nabít další balíček a platnost “starých” kreditů se prodlouží dle těch nově dobíjených 😉 Kolik stojí jednotlivé tréninky se můžeš podívat tady: 

  Trénink  Počet kreditů
  OCR rozběh zdarma
  OCR trénink a jógové protažení 150 kr.
  OCR výběh zdarma
  OCR monkeys 100 kr.
  OCR jóga 130 kr.

  To znamená, že pokud si nabiješ například balíček za 2 200,- Kč bude tě OCR trénink stát 110,- Kč a OCR monkeys 74,- Kč 😉

  Na OCR rozběh měj vždy věci na převlečení! Pravidelně se při tréninku namočíme nehledě na roční období a teplotu 😉

  Na OCR trénink a jógové protažení si vezmi pití a dva ručníky. Protože v tělocvičně je koberec, není nutnost mít boty, a jelikož nevzpíráme těžké váhy, je naopak žádoucí cvičit alespoň občas na boso. 

  Na OCR výběh ti bude stačit mít to, co máš na sobě 😉 V letních měsících může být příjemné mít pitný režim v baťůžku. Pokud dojíždíš, měj věci na převlečení, ať si nenamočíš potahy! 🙂 Pravidelně se totiž při tréninku namočíme. Jelikož občas plaveme přes řeku, doporučujeme nebrat si sebou nevodotěsnou elektroniku.

  Na OCR jógu si přines pití, dva ručníky a pokud rád cvičíš na vlastní podložce, tak si ji vezmi také 😉 

  Jsou! Ale nejsou nezvládnutelné 😉 Určitě si při nich mákneš, někdy možná i sáhneš na svoje dno. Vždy je ale trénink koncipovaný tak, aby ho zvládli všichni! Nemusíš se bát, že ti utečeme, že nebudeš stíhat cvičit, že bys někoho zdržoval. A neboj – zatím nám nikdo na tréninku neumřel… 

  Rozhodně neplatí, že všichni, kdo chodí na tréninky, s námi musí jezdit na jakékoliv závody! Budeme rádi, pokud to někdy zkusíš, ale určitě to není povinností 😉 


  Závody

  Každá série závodů si své obtížnosti značí jinak. Nejčastěji ale běháme Spartan a Predator Race a ti to mají řazeno od nejlehčího k nejtěžšímu následovně:

  Spartan své závody dělí na:

  • Run (5km + lehčí trať)
  • Sprint (5km +)
  • Super (10km +)
  • Beast (21km +)
  • Ultra (50km +)

  Celý víkend, kdy se běží všechny 3 základní obtížnosti se nazývá Trifecta weekend.

  Predator Race má zase:

  • Dril (5km +)
  • Brutal (10km +)
  • Masakr (15km +)

  Celý víkend, kdy se běží všechny 3 základní obtížnosti se nazývá Master weekend.

  Reálně nejnižší obtížnost zvládne úplně každý i bez tréninku. Ale doporučujeme ti s námi natrénovat na všechny úrovně 😉 

  Na většinu závodů se nám podaří dát dohromady velký tým, někdy máme i domluvenou spolupráci a dosáhneme tak na lepší ceny. Pokud chceš startovat s námi a hájit tak barvy OCR Čelákovice, vyber si nějaký závod z přehledu a vždy se registruj přes náš formulář

  Během pár dní ti přijde email s pokyny k platbě. Pokud se tak nestane, podívej se do přehledu závodů, zda už tam vidíš své jméno. Někdy čekáme na naplnění týmu. Jestliže tam ale tvoje jméno ani po pár dnech není, neboj se nám ozvat na info@ocrcelakovice.cz 😉  

  Nečekej ale na poslední den před zdražením. Vždy je dobré registrovat se u nás co nejdříve, ať víme jak velký tým budeme mít – podle toho máme pak nastavenou cenu. Navíc se může stát, že když vyplníš registraci den před zdražením, nestihneme ji udělat a budeš zbytečně platit vyšší cenu. 

  Nebudeš! I kdyby jsi celý závod jen odešel chůzí, všude absolvoval hendikep a byl poslední – nemusíš se bát, že budeš někomu něco kazit. Pro týmové výsledky se vždy berou v různé formě jen časy prvních čtyřech. Takže maximálně na závodech můžeš zvítězit sám nad sebou 😉 

  Ano 🙂 Na všech závodech se snažíme startovat co nejdříve. Pokud tedy do poznámky v našem registračním formuláři nenapíšeš žádnou poznámku, registrujeme tě do první volné vlny (u Spartanu do STG vlny pokud jsi aktivním členem OCR Čelákovice). 

  Jestli máš speciální přání startovat v konkrétní vlně, je potřeba ho napsat do poznámky. To samé platí pokud chceš vybíhat s někým konkrétním. 

  Pokud se již zakoupeného závodu nemůžeš zúčastnit, dá se registrace převést na někoho jiného. Je na tobě si najít kupce a vyřídit si s ním platbu. Jakmile se vypořádáte mezi sebou, zase použiješ náš formulář. Vyplníš tam údaje kupujícího (nebo mu přepošleš odkaz na formulář, ať si to vyplní sám). Tentokrát je do kolonky “Poznámka” potřeba uvést, za koho je náhradou. 

  Spartan má přeregistrace zpoplatněné 130,- Kč při online změně, která je možná vždy do úterý před závody. Pokud to nestihneš, musí si přeregistraci vyřídit na místě kupující a potřebuje k tomu od tebe vytištěný potvrzující mail o registraci. Na místě už je poplatek cca 250,- Kč.

  Predator Race umožňuje přeregistraci online zdarma zpravidla do čtvrtka týden před závody. Následně je to možné provést za poplatek 100,- Kč na místě. K tomu kupující potřebuje email s tvým souhlasem o převodu.

  Spartan nabízí možnost poskládat si tzv. trifectu. O co jde? Po doběhnutí závodu dostaneš medaili, na které visí i třetinka. Pokud zvládneš odběhnout všechny 3 základní obtížnosti, poskládáš si z nich právě onu Trifectu – takovou velkou medaili 😉 

  Pokud 3 základní obtížnosti zvládneš během roku odběhnout vícekrát, máš nárok na tzv. “multi trifectu” (double, triple,….). Tu už si neskládáš sám, ale dostaneš speciální medaili od Spartanu. Jak se k ní dostaneš? 

  V CEU regionu (Centrální a východní Evropa – v pojetí Spartanu jde o Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko) si musíš požádat před formulář, který najdeš na oficiálních stránkách. Mimo CEU ti stačí udržovat aktuální účet na Athlinks.

  Ano 😉 Někdy se stane, že na některý ze závodů jedeš sám, na jiný s námi. Při registraci přes nás, neuvidíš závod ve svém profilu na Spartan CEU registračních stránkách. Nemusíš se ale bát, že bys Trifectu nezískal 😉

  V CEU regionu stejně posíláš žádost a mimo se to řídí Athlinksem. Více informací najdeš v záložce “Jak si složím Trifectu?”.  


  Týmové oblečení

  Pokud se ti líbí naše týmové oblečení a rád bys ho taky nosil na tréninky, závody nebo si pořídil nějaké volnočasové s naším logem, stačí si vybrat na našem “e-shopu” (není to klasický komerční obchod – jde pouze o systém pro sumarizaci objednávek pro zprostředkování společného nákupu). Proto některé věci (převážně oblečení) objednáváme hromadně několikrát do roka a vždy je na to vypsána událost na FB.  

  Přímo u oblečení je vždy přiložená tabulka velikostí. Nicméně pokud chceš mít jistotu, je nejlepší říct někomu na tréninku, ať ti půjčí na zkoušku tvou velikost.