OCR JUNIOR

OCR POHYBOVKY

Chcete dostat děti od tabletů a počítačů? Jen jim je sebrat není řešení… zkusme je naučit zábavně milovat pohyb! Jak na to? Náš kroužek tohle řeší zábavnou formou pohybových her, nácviku zdolávání překážek a výzev. Přináší  celkový rozvoj obratnosti, koordinace, získávání odvahy a sebedůvěry, která je k překonávání překážek nezbytná!

Velká většina sportů (hokej, florbal, tenis,…) vede k jednostrannému přetížení a musí se klást velký důraz na kompenzaci. V OCR pohybovkách není třeba nic kompenzovat, protože jde o všestranný pohybový rozvoj. Vše s důrazem na zdravý pohyb a rovnoměrné zatížení. Fyzická aktivita je nezbytná pro to, aby děti měly pod kontrolou svou váhu, vytvořily si zdravou svalovou strukturu, podpořily přirozený růst kostí, svalů i kloubů. Kromě toho si vytváří zdraví prospěšné návyky.

Neopomenutelnou součástí ale musí být zábava a kamarádství. Obě věci si užijí, naučí se vzájemně si pomáhat, brát ohledy na slabší, ale také zdravě soutěžit. To všechno se hodí do každodenního života.


Přihlášení na OCR pohybovky ZDE

Tréninky
Dětské tréninky jsou formou pravidelného kroužku dle ročního období v tělocvičně U Frigosů (Kostelní 42, Čelákovice) nebo na městském stadionu (U Kapličky 1288/8).

Pro děti ve věku od 7 do 13 let.

Úterý 17:00 – 18:00

Letní pololetí 7.2.2022, přes jarní prázdniny (14.2.2023) si dáme pauzu a pak pokračujeme až do 13.6.2023

Cena kroužku na pololetí je 1 500 Kč za dítě, v případě sourozenců je další dítě za 1 250 Kč.

Závody

OCR, neboli „Obstacle Course Race“ závody jsou fenoménem posledních let. Všichni velcí pořadatelé u nás (Spartan Race, Predator Race či Gladiator Race) mají i své dětské varianty závodů. Už po pár trénincích budou děti schopny absolvovat některý z těchto závodů a naostro si vyzkoušet to, na co se připravovaly. Závody mohou být zároveň dobrou motivací a cílem.

Děti mají možnost pořídit si náš originální dres. Na tréninku umocní pocit sounáležitosti, na závodech pak budou nepřehlédnutelní!